SUKI:
    - MADERA
    - GADHAR DRAIOCHT
    - CHYRA
  PSY:
    - GADHAR GEAR
  REPRODUKTORY UŻYTE
DO HODOWLI
    - RUDI OF NUTSTOWN
    - JUST ME
  SZCZENIĘTA:
    - miot G
  IN MEMORIAM:
    - BIXEN
    - BERDYSZ
    - MAŁA
  GALERIA CODZIENNA
  KONTAKT
  STRONA GŁÓWNA
. CHYRA Gończa Radość

Chyra pochodzi ze skojarzenia pięknego, obdarzonego ogromną pasją BERDYSZA Herbu Węszynos z pełną klasy, elegancką IGĄ Rumcajsowe Obejście.
Suczka jest drobną, delikatnej budowy przedstawicielką rasy, o bardzo ładnej, pełnej wyrazu głowie i niezwykle efektownym i widowiskowym, lekkim ruchu.
Jest inteligentna i bystra, świetnie kojarzy związki przyczynowo–skutkowe; bardzo chętnie współpracuje z człowiekiem, a jej zapał do pracy niejednokrotnie przerasta ludzkie oczekiwania. W zasadzie można ją nazwać psem uniwersalnym: z taką samą ochotą pokonuje przeszkody, biega, aportuje, jak i wykonuje polecenia wymagające cierpliwości i opanowania; pomaga dzieciom i młodzieży poznawać właściwe nawyki w obchodzeniu się z psem, pokazuje innym psom poprawne sposoby zachowywania się, demonstruje odpowiednie relacje pomiędzy człowiekiem, a psem, ale też radośnie podejmuje fizyczne i psychiczne wyzwania i odważnie poznaje nowe sytuacje.
Przymioty małej gończej wykorzystywane są łowiecko. Suczka sprawdza się doskonale jako tropowiec (podczas pracy na farbie jest bardzo dokładna i cierpliwa), ale nie do końca pasuje jej rola dzikarza (przy dziku pracuje poprawnie, ale nie przejawia szczególnej pasji, zachowuje się dość asekuracyjnie chyba, że z pomocą przychodzi jej któryś z pobratymców - wówczas budzi się w niej ciętość godna córki Berdysza).


PT dosk., KT I, v-ce mistrzyni Czech (coursing)

RODOWÓD

 

OSIĄGNIĘCIA

  • Mistrzostwa Czech, Ptyrov 2015 (coursing) - II miejsce, v-ce mistrzyni Czech

GALERIA