SUKI:
    - MADERA
    - GADHAR DRAIOCHT
    - CHYRA
    - KNIEJA
  PSY:
    - GADHAR GEAR
  REPRODUKTORY UŻYTE
DO HODOWLI
    - RUDI OF NUTSTOWN
    - JUST ME
  SZCZENIĘTA:
    - początek życia
    - miot G
    - miot C
  IN MEMORIAM:
    - BIXEN
    - BERDYSZ
    - MAŁA
  GALERIA CODZIENNA
  KONTAKT
  STRONA GŁÓWNA

. MAŁA Celtic Alanda
zwana Airgead

Moja Airgead.
Piękna, inteligentna, odważna, wierna, o silnej psychice istoty, która urodziła się po to, by rządzić światem...
Wybitnie żeńska, o wspaniałej, pełnej wyrazu głowie, z jasnymi oczami o przejmującym spojrzeniu i delikatnymi, trochę zbyt wysoko osadzonymi uszami. Suczka w kolorze przydymionego różu, o doskonałych proporcjach i swobodnym, lekkim ruchu charta stworzonego do biegania.
Na początku swojego życia – księżniczka, potem – królowa matka.
Jej charakter zachwycał nawet nieznających jej ludzi, ale też u wielu osób wzbudzał szacunek: była odważna, ale i wrażliwa, bardzo inteligentna i chętna do współpracy z człowiekiem, ale nie pozwalająca sobie „w kaszę dmuchać”, niezwykle temperamentna, ale potrafiąca również świetnie panować nad emocjami. Uwielbiała cieszyć się biegiem, pokonywać przeszkody i zmagać się z kolejnymi wyzwaniami, uwielbiała też spokojnie leżeć przytulona do mnie w namiocie lub przy ognisku, tak by jeszcze choć o chwilę przedłużyć bliskie bycie razem. Pomagała chorym jako dogoterapeuta obdarzając ich swym spokojem i sympatią, uczyła dzieci w szkołach i przedszkolach jak należy zachowywać się przy psach, dzięki swojemu silnemu charakterowi i umiejętnościom społecznym stanowiła również niezłe, emocjonalne oparcie dla psów, które od razu uznawały jej przewodnią rolę, ale potrafiła też zawzięcie bronić samochodu, domu, czy też po prostu miejsca, w którym byłyśmy razem, potrafiła dać poczucie pewności i bezpieczeństwa.
Była niezwykle wyczulona na komunikowanie się ze mną, sprawiała jej radość każda możliwość sprostania moim wymaganiom, ale wiedziała też, że nie zniszczę harmonii panującej pomiędzy nami wymaganiami niewłaściwymi lub ponad miarę.
Moja Airgead... Moja Duża...
Każdego dnia udowadniała, że jest najbardziej dopasowanym do mnie psem na świecie. Każdy dzień był cudem wspólnego życia, wzajemnego zrozumienia, obustronnej atencji... Teraz... pozostała pustka...


Mł. Ch. Pl, Ch. Pl, PT dosk., BH

GALERIA