SUKI:
    - MADERA
    - GADHAR DRAIOCHT
    - CHYRA
    - KNIEJA
  PSY:
    - GADHAR GEAR
  STUD USED FOR BREEDING
    - RUDI OF NUTSTOWN
    - JUST ME
  PUPPIES:
    - początek życia
    - miot G
    - miot C
  IN MEMORIAM:
    - BIXEN
    - BERDYSZ
    - MAŁA
  DAILY GALLERY
  CONTACT
  MAIN PAGE

. CHYRA Gończa Radość

Chyra pochodzi ze skojarzenia pięknego, obdarzonego ogromną pasją BERDYSZA Herbu Węszynos z pełną klasy, elegancką IGĄ Rumcajsowe Obejście.
Suczka jest drobną, delikatnej budowy przedstawicielką rasy, o bardzo ładnej, pełnej wyrazu głowie i niezwykle efektownym i widowiskowym, lekkim ruchu.
Jest inteligentna i bystra, świetnie kojarzy związki przyczynowo–skutkowe; bardzo chętnie współpracuje z człowiekiem, a jej zapał do pracy niejednokrotnie przerasta ludzkie oczekiwania. W zasadzie można ją nazwać psem uniwersalnym: z taką samą ochotą pokonuje przeszkody, biega, aportuje, jak i wykonuje polecenia wymagające cierpliwości i opanowania; pomaga dzieciom i młodzieży poznawać właściwe nawyki w obchodzeniu się z psem, pokazuje innym psom poprawne sposoby zachowywania się, demonstruje odpowiednie relacje pomiędzy człowiekiem, a psem, ale też radośnie podejmuje fizyczne i psychiczne wyzwania i odważnie poznaje nowe sytuacje.
Przymioty małej gończej wykorzystywane są łowiecko. Suczka sprawdza się doskonale jako tropowiec (podczas pracy na farbie jest bardzo dokładna i cierpliwa), ale nie do końca pasuje jej rola dzikarza (przy dziku pracuje poprawnie, ale nie przejawia szczególnej pasji, zachowuje się dość asekuracyjnie chyba, że z pomocą przychodzi jej któryś z pobratymców - wówczas budzi się w niej ciętość godna córki Berdysza).

RODOWÓD

 

DOKUMENTY

Sport - treibball

  • Dąbrowa Górnicza, 30.04.2016. - Treibball Fun (poziom I) – III miejsce
  • Katowice, 7.08.2016.
    • - Treibball Pl (poziom I) – I miejsce
    • - Treibball Fun (poziom I) – V miejsce
    • - Treibball Games (poziom I) – II miejsce

Sport – coursing

  • Mistrzostwa Czech, Ptyrov 2015 (coursing) - II miejsce, v-ce mistrzyni Czech
  • Klubovy Zavod Ptyrov (Czechy) 2017 (coursing) – III miejsce

GALERIA